Vítejte na stránkách věnovaných country v Olšovci.

Folková skupina Nezmaři patří ke stálicím hudební scény v Česku. jejich stylem je folk, trampská píseň a country.
nezmari_080222.jpg
Skupina byla založena v lednu 1978, zakládající členové byli: Z. Hejkrlík, Z. Svoboda, L. Hrdlička a P. Zajíc. V roce 1981 se skupina poprvé probojovala do celostátního finále Porty. Zde ještě nezaznamenala výrazné úspěchy, ale stala se známou součásti folkové scény. Ve stejném roce se skupina zúčastnila folkového festivalu Letokruh v Českém Krumlově.

V roce 1982 skupina získala ocenění Malá porta, která byla udílena novým nadějným skupinám. A v následujícím roce 1983 již získala jednu z hlavních cen, Portu. Hlavní cenu potom skupina získala ještě v roce 1984, a poté se rozhodla již v dalších ročnících nesoutěžit.


V roce 1988 skupina dostala první nabídku na vydání LP desky, která vyšla s názvem „Nezmaři". V té době byla skupina stále amatérská, členové měli své zaměstnání a hraní brali jen jako zábavu. Tehdejší zpěvačka Lenka Slabá chtěla ale nastoupit profesionální dráhu a rozhodla se přijmout nabídku skupiny Spirituál kvintet. Změna byla provedena na Svojšickém slunovratu v roce 1989, kde skupina od dr. Tichoty obdržela za Lenčin přestup tři láhve šampaňského značky Bohemia sekt v úhrnné ceně 120 Kčs.

Od roku 1993 hraje profesionálně a věnuje se koncertování naplno. V roce 2000 skupina několikrát hrála v zahraničí, ale dává stále přednost domácímu publiku, kde není problém s jazykovou bariérou.

Do roku 2004 spolupracovali s Mikim Ryvolou, kytaristou a písničkářem z legendární skupiny Hoboes.

Více o kapele Nezmaři najdete zde: 

Jakému žánru hudby dáváte přednost?

Swing (10 | 6%)
Country (87 | 48%)
Folk (58 | 32%)
Jazz (11 | 6%)
Blues (14 | 8%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one